6 Mart 2012 Salı

Oyun Kritikleri - Driver San Francisco

Oyun, Driver serisinin bir devamı, Ubisoft oyunu haliyle iyi kalite bir şey bekliyor insan.
Tabi ki de öyle ama grafik konusunda ben aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Yine de oyundaki lisansı alınan arabalar ve bunları kullanmanın verdiği zevk ile çeşitli küçük "dare" denilen cesaret yarışları diye çevirebileceğim görevler (örneğin, arabayla 20 saniye kadar hiç bir yere çarpmadan şehrin kalabalığında 175 Km hızla gitmek)

Oyunda asli görev düşmanımızın peşine düşüp onu yakalamak; ama bu sırada bizim adam paralel dünyada yaşar gibi takılıyor, bu açıdan saçma da olsa bilgisayar oyunlarının neredeyse tamamı öyledir zaten yaptığınızı değil yapmaktan zevk alabileceğiniz şeyleri herhangi bir riskiyle (örneğin Call Of Duty'de savaşın içinde ölme korkusu olmadan defalarca vurulabilirsiniz) karşılaşmadan o dünyayı yaşamak.
Oyunda geniş bir harita var ve bu harita ilerledikçe açılarak yeni görevler veriyor.
En güzeli de Nostalji görevi, 55 model araçlarla kovalamaca oynamak süper!


Bu faslı devam ettirip arada biraz oyun parası toplayarak yeni arabaların kilitlerini açıp onları satın alabilmek için drift, polis olup hırsız kovalamaca ya da tam tersi gibi görevler sizi daha fazla oyuna kilitliyor.

Diğer taraftan, çok yüksek çözünürlükte oyun oynamayı benim gibi seven biriyseniz isteklerinizi bu açıdan karşılamıyor ama zevkli oyun mu, illa ki!
Yani düşünün oyunda her istediğin arabayı "shift" (yani  bir başkasının yerine anında geçerek) o arabayı kullanma imkanı var. İster karavan istersen yarış arabası... Hepsi senin o anki durumuna göre...

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder