4 Kasım 2010 Perşembe

Media Markt çılgınlığı yoksa hurafe mi?

Dün gece 1'e geliyordu saat ve ben dükkanı daha yeni kapatıyordum. Babamdan bir haber geldi, sabah erken kalk sıraya gireceğiz: Media Markt PS3'ü 550 TL yapmış. Alarmı kurdum sabah 7'ye, eve gelir gelmez attım kendimi yatağa ama aksilik işte, uyku gelmedi. Yatağın içinde dön dön saat 2'ye geliyordu uyuyup kalmadan önce saate baktığımda. Zaten sabah, alarmı en az 3 defa erteletmişim. 6:45'te çalan alarm 7'de uyandırdı beni.

Neyse, çıktım evden; babam benden önce sırada bekliyor. Ben oraya vardığımda saat 7:30'du ve saydım babam 51'inciydi. Kim bilir bu adamlar saat kaçta geldi?

Avrupalı aklı mı yoksa Türk işi mi bilemiyorum bu kuyrukta bekleyenlere firma çay, poğaça ikram ediyor. Dikkatimi çekti, Media Markt'ın anlaştığı firmanın adı Yousuff adında bir patiseri. Bildiğin Yusuf bu dedim adama ne diye alengirli şeyler peşinden koştunuz dedim; dikkat çekiyor abi dedi. Haklıydı.

Sonra aklıma geldi, sıradayken neden yaşananları kameraya almıyorum diye. Hep, televizyonlarda görüyoruz, yok Black Friday yok Apple I-bilmem ne diye. Ben de isterem dedim başladım kayda,

ama mekana girince supervizor dedikleri tecrübeli ya da baştaki küçük adamlar tarafından durduruldk; görüntü almak yasak! Sanki, müze orası?

Ucuz ürün almak için sırada birbirini ezen o vahşi kalabalığı görmek istedim ama gayet uysal bir kitle vardı karşımda. Onları kızıştırmak için bağıran elemanlara bile ayak uydurmadılar. O olmazsa başkası olur deyip hiç saldırmadılar. Konuştuklarım öyle diyorlardı. Keşke onların görüntüsünü alabilseydim. Media Markt çılgını yoksa bir hurafe mi dedim içimden, o kadar. Sakin bir gündü aslında.
Bu arada, herkes bir adet alabiliyor aldığını üründen. Örneğin, ucuzluk olan bir LCD ekran tv'den eşime dostuma alayım dersen olmuyor, vermiyorlar. Bir tane alın diyor adamlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder